SymbianMobile – nowości, artykuły i porady dla telefonów Nokia

Register
Home » FAQ » Symbian » Symbian^3 » Jak zrobić 6 ekranów głównych na telefonach Nokia N8, E7, C7 oraz C6-01?
A+ R A-

Jak zrobić 6 ekranów głównych na telefonach Nokia N8, E7, C7 oraz C6-01?

Email Drukuj PDF

Symbian^3 posiada możliwość wyświetlenia aż do sześciu pulpitów (ekranów głównych), ale Nokia postanowiła zablokować pozostałe trzy dla optymalizacji i wydajności telefonu. Niektórzy z Was potrzebują czasem jeszcze jednego albo dwóch. Aby odblokować pozostałe trzy pulpity zobacz ten prosty tutorial jak to zrobić. Pachtowanie nie powinno trwać dłużej niż 5 minut.

Potrzebny nam będzie komputer, kabel USB, Nokia z systemem Symbian^3 (N8, E7, C6-01, C7). Jedyne co potrzeba zrobić to skopiować dwa foldery i wkleić do folderu w telefonie.

Poniższe czynności wykonujesz na własne ryzyko, nie ponoszę odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek problemów.

Uwaga przed nadpisaniem oryginalnych folderów w telefonie zrób ich kopie zapasową

  • Z komputera, przejdź do E:\Private\200159c0 w swoim telefonie, skopiuj dwa foldery (bardzo ważne), które są w folderze wyodrębnione na pulpicie w folderze 200159c0 (i zastąp istniejące pliki).
  • Jeżeli nie posiadasz takiego folderu w tej lokalizacji E:\Private\200159c0 w swoim telefonie to go tam utwórz i skopiuj do niego foldery import i install z pobranego archiwum.
  • Odłącz telefon, na telefonie przejdź kolejno do Menu > Ustawienia > Telefon > Zarządzanie telefonu. Wybierz Ustawienia fabryczne > Przywróć

Po tym, stracisz wszystkie ustawienia (lokalizacja widgetów, skróty ikon), ale programy i pliki nie zostaną usunięte (zdjęcia, filmy, muzyka, wiadomości, kontakty).

Po wykonanej operacji na ekranie głównym należy tapnąć na pulpicie głównym Opcje i Nowy Ekran Główny i tak aż do sześciu.

A jak byśmy chcieli się tego pozbyć to wystarczy wkleić wcześniej utworzoną kopie folderów (lub gdy tworzyłeś sam folder 200159c0 po prostu go usuń) po czym powtórz krok 5-ty.

Na dowód zrzut ekranu z pięcioma ekranami głównymi:

6 ekranów głównych Symbian^3

Artykuł dla SymbianMobile.pl przygotował ramirez19. Opinie wyrażone w tekście są opiniami autora i niekoniecznie podzielane są przez redakcję serwisu. Jeżeli zauważyłeś błędy lub nieścisłości prosimy o kontakt.


Komentarze

sprawdzone na nokii E7, nie miałem tego katalogu 200159c0 na telefonie, wypakowałem go do E:\Private\200159c0 i przywróciłem ustawienia fabryczne, wszystko śmiga, można dodawać nowe ekrany

przy okazji jakby ktoś miał problem z usunięciem widżetów przypisanych na stałe do ekranów przez operatora to opisany tutaj sposób odblokowuje je i można wszystko pousuwać z ekranu, ja miałem tak z widżetem "profil i godzina" którego nie mogłem zlikwidować z pierwszego ekranu

esgaroth 2011-08-08 23:25 #1

Zgłoś

Działa również z Symbian Anna.

AndrewDZ 2011-08-23 19:15 #2

Zgłoś

Po modyfikacji ilości ekranów zaobserwowałem, że funkcjonalność wyszukiwania kontaktów w Symbian Anna jest dostępna lecz po staremu bez sortowania liter alfabetu dostępnych kontaktów w telefonie tzn. Jeśli mamy dwa wpisy np. Jan Kowalski, Adam Nowak nowy sposób wyszukiwania wyświetli litery A J K N a stara metoda wyświetla pełną klawiaturę.
Sposób zbliżony przy wyszukiwaniu ulic w standardowych nawigacjach.

AndrewDZ 2011-08-24 13:49 #3

Zgłoś

Mam telefon nokia n8.2 miesiące temu wgrałem do mojej noki język polski i gdy pojawiła się aktualizacja,za ktualizowałem oprogramowanie .Po włączeniu telefonu język polski znikł.Aktualizowałem przez program ,,ovi suite''Przepraszam za błędy.

Mikołaj 2012-02-11 09:45 #4

Zgłoś

Subskrypcje

FacebookGoogle PlusTwitterRSS

Register

*
*
*
*
*

* Field is required